search
Categories
Sponsors
VirtualMetric Hyper-V Monitoring, Hyper-V Reporting
Archive
Blogroll

Badges
MCSE
Community

Cozumpark Bilisim Portali
TTNET Rezaleti! TTNET ile 8 mbit’e geçtim. Artık internet bağlantım yok!
Posted in Hayattan | 13 Comments | 4,338 views | 06/06/2009 21:42

2 gün önce TTNET kampanyasından yararlanarak, kotasız 8 mbit paketine geçiş yaptım. Keşke yapmasaydım. Zaten yavaş olan internet bağlantım, biraz olsun hızlanır diye ümitlenirken, tamamen koptu. Açıkcası pirince giderken, evdeki bulgurdan oldum. TTNET’i en az 4 kez aradım, 3 hata kaydı oluşturdum fakat hala bir sonuç yok. Bana söylenilen tek şey, bağlı olduğum santralin 8 mbit desteklemediği. Levent santrali bile 8 mbit desteklemiyorsa, acaba hangi santral destekliyor?

Ayrıca memur zihniyeti TTNET’te hala devam ediyor. Müşteriye karşı saygı kesinlikle yok. Telefonda sizle öfleye püfleye konuşuyorlar ve yer geliyor azalıyorlar! Radore’de suç müşteride olsa bile biz sesimizi çıkartmayıp, müşterinin memnuniyetini sağlamaya çalışırken, TTNET’in müşteriye karşı davranışı inanılmaz!

Internetimi kullanamadığımı söylediğimde, robotlaşmış TTNET yetkilisi şunu söylüyor: “Biz zaten size 8 mbit kullanacaksınız garantisi vermedik.” Sana kim 8 mbit kullanmak istediğimi söyledi? Ben bırak 8 mbit’i, eskiden kullandığım 1 mbit’i bile kullanamaz durumdayım. Yetkiliye, “Beyfendi ben zaten bana 8 mbit vereceksiniz demedim, ben size internete giremiyorum dedim. Bana 512 kbit verseniz, şuan yine tamam diyorum, çünkü işlerim aksıyor.” cevabını döndükten sonra tekrar bir arıza kaydı oluşturduk. En az 3 arıza kaydı oluşturmama rağmen hala ne arayan var ne soran. Ben arayıp, durumu öğrenerek, yeni bir arıza kaydı oluşturmakla yetiniyorum sadece.

Aradığımda öğrendim ki bağlı olduğum santral 8 mbit hattı desteklemiyormuş. İyi de madem desteklemiyorsa, neden 4 mbit’e indirmiyorsunuz. Ne yani “Tamam ben salak gibi faturamı ödemeye devam ederim, siz 8 mbit desteklemeye başlayınca kullanmaya başlarım. O zamana kadar internet bağlantım olmasa da olur” dememi mi bekliyorlar? Eğer 8 mbit olmuyorsa, 4 mbit ver; 4 olmuyorsa, 2 mbit ver. O da olmuyorsa, 1 mbit ver ve özür dile durumdan dolayı. Hala internetim yok. Duydum ki arkadaşın da başına aynı olan gelmiş. İnternetinin gelmesi 4 gün sürmüş. İşte TTNET’in verdiği servis garantisi bu kadar. İşin kötü tarafı, 2 yıllık sözleşme olmasından dolayı, aldığım hizmeti de iptal ettiremiyorum. Yoksa yüklü bir para ödemem gerekiyor. Bunlar bana hizmet veremezken, benim hala hizmeti iptal ettiremem de ayrı bir hukuk rezaleti.


Comments (13)

admin

June 8th, 2009
21:51:06

En az 9 arama yaptım TTnet ile. Farkettim ki müşteriyle ilgilenen, sorunun çözümü için uğraşan müşteri hizmetleri çalışanları da var. Bu kişilere teşekkürlerimi sunuyorum.


mehmet

June 15th, 2009
21:11:55

Kardeşim bu konuda ben de hala sıkıntı çekiyorum bana yardım et bu rezilliği dünyaya duyuralım

facebook ta ttneti karalama grubu kuralım ciddi benle çalışcaksan mail at

ozelegitimsitesi@hotmail.com


ysf1905

June 16th, 2009
11:45:03

TTNET, yaptığı bu rezaleti verdiği netbooklar ile ört pas etmeye çalışıyor. Kendi sitemde yazdığım yazıya gelen yorumlarda bunu açıkca anlayabiliriz. Yazdığım yazıya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Türk insanına hediye vererek bazı şeylerin üstünü örtmeyi çok iyi farketmiş TT.

http://laktoz.net/internet/ttnetten-hergun-80-kisiye-netbook.html


Selcukx

July 17th, 2009
15:44:55

Öncelikle yazmış olduğunuz yorumlar dikkatimi çekti. Beyler isin iç
yüzü bildiğinizden veya tahmin ettiğinizden çok farklı bende ttnet müşteri hizmetleri yetkilisiyim 8 mb olayı çok daha farklı anlatmaya çalışsam bile zannetmiyorum anlayabileceğimi hizmet olarak iyi fakat santral deki çalışan personel sorunlu…


admin

July 19th, 2009
00:07:44

Selcuk Bey, bu durumun TTNet müşteri hizmetleri yetkilileri ya da santraldeki çalışanlarla bir ilgisi yok açıkcası. Buradaki yazımda, çalışanları da suçlamadım zaten. Sadece ilk görüşmemde, telefondaki arkadaşın müşteriye karşı tavrını beğenmedim. Fakat sonradan görüştüğüm yetkililer gayet yardımcı oldular.

Burada sorulması gereken soru, neden 8 mbit kampanyası çıkarıldı olmalı. TT’nin TTMail hizmeti için nerelere milyon dolarlar verdiğini de çok iyi biliyorum, çünkü ben de bu sektörde çalışıyorum. Peki TTMail hizmeti, gerçekten gerekli ve etkili bir hizmet mi? Gerçek rakamını vermek istemiyorum ama TTMail ve TTMuzik icin yazılım devlerinden bir tanesine ödenen milyonlarca dolarla, altyapıya yatırım yapılabilir ve “8 mbit’e kadar” yerine “8 mbit” denilebilirdi. Tabiki altyapı için milyar dolarlar gerekli ama 32 mbit internet duyurusu yapan ve Türkiye’de yıllardır bu işi yapan bir şirket için altyapı öncelikli olması gerekiyor. Hiç değilse TTNet’in kötü imajını kurtarabilmesi için altyapısını düzeltmesi çok önemli. Yoksa TTNet çok yakın bir zamanda Superonline ile yarışamayacak duruma gelecektir.

Saygılarımla.


Selcukx

July 25th, 2009
14:42:13

Öncelikle kampanyanın iceriginde 8mb te kadar hızlı internet seklinde ayrıca ttmail ttmuzik ttnet abonelerine özel bir uygulama faydalanabilecegi bir hizmet superonline olarak düşüncene gelirsek altyapısı ni turktelekomdan alıyor biri veya smile ADSL de altyapısını ttnetten alıyor her yer 8mb alamıyor ama 6 4 2 mb te kadar alabiliyorlar ayrıca 16mb ve 32mb vdsl sınıfına giriyor adslde alabileceğiniz en yüksek sınır 8mb ttir bence su sartlarda 1mb yerine aynı şartlarda daha yüksek bağlantı hızı teklif etmek daha iyi hizmet sunmak amacıyla oldu yoksa firma aynı şarta 1mb sunması firma yararına olucaktir
saygılarımla


admin

July 26th, 2009
14:41:07

Merhaba Selçuk Bey,

Türkiye’deki tüm firmalar ADSL hizmetini, TTNet altyapısını kullanarak verebiliyorlar yalnız Superonline şuan belirli bölgelerde kablolama çalışması yapıyor ve 100 mbit hattı stabil olarak müşterilerine garanti ediyor. Hat stabilitesinin ADSL hatlarında asla garanti edilemeyeceğini düşünürsek, fiber optik teknolojisi ile Superonline’ın hizmet ağını genişletmeye devam etmesi, rekabet için çok güzel bir gelişme olduğu söylenebilir. Ayrıca TTNET’in vereceğini söylediği, reklamlarını gördüğümüz fakat hala kendisini göremediğimiz 32 mbit’lik internetin 3 katını Superonline uzun bir süredir müşterilerine veriyor ve müşteri yorumları şuan için çok çok iyi durumda. Eğer TTNet’in gizli bir çalışması yoksa, TTNet’in müşteri sayısının Superonline’ın kablo döşeme hızıyla orantılı olarak düşeceğini çok rahat söyleyebilirim.

Saygılarımla.


Selcukx

July 27th, 2009
07:50:21

Turkcell ve Superonline’nin ortak calismasi quick net olarak soyluyorsanız o hizmetle ilgili yorumum yok kullamadigim ve kullanan birileri ile karsilasmadigimda kişisel fikrim yorumsuz fakat vdsl birçok noktada hizmet veriliyor hizmetin özelliği 1 km mesafe icinde hizmet veriliyor santral ve saha dolabı mesafeniz 1 km içerisinde ise bu hizmeti alabiliyorsunuz sonuc itibari ile ben ne firmayı savunduğumdan veya eleştirdiğinden değil sadece hersey düşündüğünüzden veya gördüklerinizden farklı tıpkı pazarlar gibi on yüzü ve arka yüzü farklı. amacim sadece bilgilendirmektir.

Saygılarımla


Ege

October 19th, 2010
21:06:29

Aynı kaderi paylaşan bn…bnm 1 yıldır 8m bit internetim var.750 kb/sn gibi bir hızlada indiriyordu,ama ağustos 2010 da kablo tamiri bahanesiyle int 50 kb e düştü kesilmeler başladı. okullar açıldı. ve düzeldi 2-3 hafta sorna bu sefer rastgele kesilmeler başladı pc kapalıyken bile adsl ışığım sönüyor…söledim ttnetten geldiler hızını 4 mbit e düşürdük dedi ama bn istemedim dedim kaldımıo,santrale uzak gibi bahaneler uydurdu,ama nedense 150 kb/sn hızla indirebiliryorum artık…not:bu hız düşüş farkını fark etmezsin dedi!


Ege

October 19th, 2010
21:13:51

kb/sn yerine mb/sn olacak.


Asım POR

January 6th, 2011
13:11:32

Sevindim neden diyeceksin bende 3 yıldız ttnet adsl kullanıyordum 8 mbps ye geçmem için ttnet ten aradılar. aradıklarından sonra 3 hafta geçti topu topu 1 gün internete girebildim sorun sizde dediler bizimle alakalı değil dediler.
CEBİ MODEM olarak kullanıyorum internette sorun yok. ama ne hikmetse SORUN TTNET ADSL de değil de bizde oluyor. soruyorum o zaman 3 yıldır nasıl kullanmışım sorunsuz. TTNET ADSL artık çöküşte gibi geldi ağzı ile kuş tutsa müşteri bulamaz. Abone etmek için arıyorlar ne güzel anlatıyorlar ama iş arızaya gelince yada hizmete gelince yok. iptal ettirmek istedin mi…..
BU SİTEDE BU KONUYU PAYLAŞTIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.


Alper

January 27th, 2011
16:40:28

Haklısın arkadaşım ttnet rezaletten de öte hepsinin canı cehenneme aqldığım günden beri sürekli bağlantım kopuyor kahrolası 200mb lık dosyayı indiremkiyorum bi türlü hep yarıda kalıyo. 8MbPs’e kadar 15gb kotalı paket aldım. verdikleri kablosuz modemde bozuk. kaç kere şkayet arıza formu doldurduk. hep aynıı ya neresiinden anlatimki, roman olur.


Ceho

August 24th, 2015
12:24:40

Selam arkadaşlar ben Almanya’da yaşıyorum bu siteye TTnet ile bana mail yoluyla gelen bir borçu araştırırken rastladım. Tatbiki borcum yokta TTNET’e sadece dolandırıcılıkla alakalı bir mailmiş. Yani Yurtdışındaki vatandaşın bile cebinde gözü olan bu firmadan hizmet almaya çalışmanız içler acısı. Ben kabel bw internet hatt-ı kullanıyorum Almanya’da ve indirme hızım 100 mb yükleme hızım 6 mb üçlülerinde 100 mb daha fazla çıkıyor sorunsuz kullanıyorum bir sorun olduğunda hallediyor halledilmezse hemen teknik servis gelip bizzat ilgileniyor . Türkiye’deki bu hortumcular ise hizmet vermeden para Alman’ın Peşinde yazık.Leave a Reply