search
Categories
Sponsors
VirtualMetric Hyper-V Monitoring, Hyper-V Reporting
Archive
Blogroll

Badges
MCSE
Community

Cozumpark Bilisim Portali
Microsoft Student Partners (MSP) seçildim!
Posted in Hayattan | No Comment | 1,799 views | 06/09/2009 10:28

Microsoft’un her yıl başvuru yapan üniversite öğrencileri arasından seçtiği ve MSP ünvanı verdiği öğrenciler arasına bu sene ben de katılmış bulunmaktayım. MSP 2010 seçmelerinde beni de uygun gören Microsoft’a ve çalışanlarına teşekkürlerimi iletiyorum. Her ne kadar uzun bir süredir MCSE+S olsam da MSP ünvanını da hakkıyla yerine getirmek için çalışacağım. Zaten üniversite içersinde gerçekleştirmeyi planladığım bazı projeler vardı. MSP ünvanı ve Microsoft desteği ile bu projelere katılımı arttırabileceğime inanıyorum.

Üniversite içersinde vermeyi düşündüğüm projeler:

1) Microsoft sunucu yönetimi hakkında detaylı bilgilendirme. Bölüm tarafından öğrencilere yapılan yanlış ve eksik bilgilendirilmeleri düzeltmeye çalışmak ve öğrencilerin Microsoft teknolojilerine daha yakın ve yatkın olmasını sağlayabilmek.
2) Özellikle son sınıf öğrencilere, MSDN ve SPLA sistemi hakkında bilgi verilmesi ve avantajlarının anlatılması.
3) Neden Exchange Server? konusu altında Linux Mail server yerine Exchange’in kullanılmasının ne gibi artılar sağlayacağının gösterilmesi.
4) Sanallaştırma Teknolojisi – Microsoft Hyper-V: Vmware ile Hyper-V arasındaki farklar ve Hyper-V’nin sağlamış olduğu avantajlar.
5) Microsoft Powershell v2: Nedir, ne değildir, ne işe yarar, artıları nedir..

Özellikle 3. madde ile ilgili ciddi hazırlıklar yapmayı planlıyorum. Okul içersinde Exchange ile ilgili çok sayıda mesnetsiz açıklama var. Ömründe Exchange görmemiş insanlar, Exchange şöyle böyle diyip, bildiri dağıtıyor bir de (hakkaten var böyleleri, ilginç). Bu yüzden Exchange ve dolayısıyla Powershell üzerinde daha fazla durmayı planlıyorum.Leave a Reply