search
Categories
Sponsors
VirtualMetric Hyper-V Monitoring, Hyper-V Reporting
Archive
Blogroll

Badges
MCSE
Community

Cozumpark Bilisim Portali
Microsoft Mobile Development Webineri – Gizem Gülşen
Posted in Hayattan | 1 Comment | 4,948 views | 21/01/2010 00:23

21 Ocak 2010 Perşembe günü Microsoft Student Partner’larından Gizem Gülşen tarafından Microsoft Mobile Development Webineri düzenlenecektir. Webinerde, Mobile cihazların günümüzde vardığı nokta konuşulacak ve Microsoft Yazılım Geliştirme Araçları ile Mobile cihazlar üzerinde nasıl uygulama geliştirilebileceğinin örnekleri verilecek.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda Mobile sektöründe ciddi bir hareketlilik söz konusu. Apple’ın yeni nesil bir IPhone çıkartacak olması, Google’ın HTC Nexus cihazı ve Android isimli mobil işletim sistemi ile pazara girmesi, bununla birlikte Microsoft’un Mobile 7’i çok kısa bir süre sonra kullanıma sunacak olması yazılımcılar için de yeni çalışma alanları yaratıyor. Özellikle 3G’nin hayatımızda daha çok rol oynamaya başlaması ile yazılım sektörü de bu doğrultuda kendini geliştirmeye başladı.

Gizem’in webinerine aşağıdaki Live Meeting bağlantısı ile katılabilirsiniz:

Unutmadan, etkinlik 21 Ocak Perşembe günü saat 20:00’da. Herkesi bekleriz..


Comments (1)

Erhan

March 25th, 2010
00:11:57

Güzel . Katılamadım gerçi :) Ama seviyorum mobile ile uğraşmayı. Bende bir kaç demo programı yazmıştım zamanında. PDA olsa elimde bir adet win mob. ile birşeyler yapmak istiyorum uzun zamandır.

Bu arada artık siteler mobile versiyonlarını kapatıp iPhone application olarak sunuyorlar servislerini. İlginç doğrusu.Leave a Reply