search
Categories
Sponsors
VirtualMetric Hyper-V Monitoring, Hyper-V Reporting
Archive
Blogroll

Badges
MCSE
Community

Cozumpark Bilisim Portali
IIS7+PHP+MySQL+.Net 3.5+MSSQL 2008+Rewrite Hosting
Posted in Hayattan, Hosting & IIS7 | 1 Comment | 3,807 views | 07/05/2009 12:34

Radore Hosting olarak uzun bir süredir IIS7 hosting’in testlerini gerçekleştiriyoruz. Bu testin bir parçası ise bu site. Sitem yaklaşık olarak 1 haftadır IIS7 üzerinde PHP + Url Rewrite özelliği ile yayınını sürdürüyor. Radore Hosting’in IIS7 hosting paketleri ile birlikte MySQL ve MSSQL 2008 database’i kullanabilecek olmanız ise ayrıca güzel bir gelişme. Örneğin bu tür blog sitelerinizi MySQL üzerinde yayınlayabilirken, .Net 3.5 uygulamalarınız için gerekli SQL ihtiyacını MSSQL 2008 ile karşılayabilirsiniz.

Ayrıca bir diğer özellik, Radore Hosting’in satışa çıkaracağı hosting paketlerinin tamamen dedike olacak olması. Yani siteniz, diğer tüm sitelerden izole edilmiş olacak ve farklı bir CPU limiti, farklı bir band genişliğine sahip olacak. Böylece farklı bir sitenin kullanmış olduğu CPU kullanımından siteniz hiç bir şekilde etkilenmeyecek. Bu da tamamen yeni bir tanımı beraberinde getiriyor. Dedicated Web Hosting. Bir çok web sitesi bunu Dedicated sunucu satarken kullanır. Fakat Radore Hosting ile bu deyim, tamamen gerçek anlamına kavuşacak. Düşünün ki tamamen izoleli bir siteniz olsun ve dilediğiniz oranda CPU ve diğer limitleri arttırabilin. Böylece hiç bir zaman size “farklı bir sunucuya geçmelisiniz” denmeyecek. Sadece limitleri arttırmanız istenecek. Limit arttımı yapmayabilirsiniz de, bu durumda sadece siteniz o an için dar boğazlar yaşamış olacak. Ayrıca unutmayın ki Radore Hosting üzerindeki web siteniz, hiç bir zaman ATX kasalarda barındırılmayacak. Dell Equalogic + Dell Blade sunucularda, dedicated server üzerindeki bir siteden farksız bir şekilde yayın yapacak siteniz.

Tabiki her kaliteli hizmetin bir fiyatı olacağı gibi bu hizmetin de bir fiyatı olacağı kesin. Eğer ciddi bir siteniz varsa ve bu sitenizin kaliteli sunucular üzerinde, tamamen yedekli bir yapıda, çok az sayıda hosting paketi barındıran bir sistemde olacağını bilseydiniz, paraya kıymaz mıydınız? İşte iş birazda burada bitiyor. Türkiye’deki insanların, kaliteli hizmet için verecekleri yüksek ücretler, Türkiye’deki hosting sektörünün de gelişmesi için ön adım olacaktır. Belki çok yakında, sınırsız alanlar ve sınırsız trafik genişlikleri Türk Hosting firmalarında da olur. Tabi her şeyden önce Türk insanının, bu sektörü desteklemesi önemli.


Comments (1)

aswin

March 27th, 2010
13:04:49

Thanks for your valuable InformationLeave a Reply