search
Categories
Sponsors
VirtualMetric Hyper-V Monitoring, Hyper-V Reporting
Archive
Blogroll

Badges
MCSE
Community

Cozumpark Bilisim Portali
Hotmail ile Gmail arasında kalmak..
Posted in Hayattan | No Comment | 1,755 views | 01/09/2009 22:43

Uzun bir zamandır hem Hotmail hem de Gmail hesabımı kullanıyorum. Hotmail üzerinde 1 tane, Gmail üzerinde ise 2 adet e-posta hesabım mevcut. Gmail üzerindeki hesaplarımdan bir tanesini Spam mailler için ayırdım. Forum üyelikleri, kampanya kayıtları ya da sağda solda verilen geçici e-mail adresleri için hep bu gmail hesabımı (1 nolu hesap) kullanıyorum. Böylece sürekli takip etmemi gerektirmeyen, fakat ihtiyaç olduğunda da arama yaparak istediğim maili bulmamı sağlayacak bir hesap oldu. Diğer Gmail hesabımı (2 nolu hesap) ise daha çok bireysel başvurular ya da internet alışverişleri için kullanmaktayım. Hotmail hesabım ise sadece 1 tane ve bu hesabımı (3 nolu hesap) daha çok kurumsal ya da önem derecesi yüksek mailler için kullanmaktayım. Aslında mail hesaplarımı bu şekilde derecelendirerek ayırmak çok işime yaradı. Örneğin daha önce hiç girmediğim A sitesindeki bir yazıya yorum yazmak için 1 nolu hesabımı kullanırken; hayatımda önemli bir yer tutmayan fakat sıkça kullandığım facebook.com hesabımı kullanmak için de 2 nolu mail adresimi kullanıyorum. Fakat MCP ID ya da Mesh hesabım gibi benim için önemli sayılan bilgileri, 3 nolu mail adresim olan hotmail hesabım üzerinden kullanmak daha mantıklı ve güvenilir geliyor. Hotmail ile Gmail üzerindeki farkları screenshot’lar üzerinde incelememiz daha doğru olacak sanırım.

Gmail:

Capture2

 

 

 

 

 

 

Gördüğünüz gibi Gmail gayet temiz ve sade bir arayüz ile karşılıyor beni. Özellikle yoğun saatlerde, Gmail’in kullanım oranlarının arttığı zamanlarda bu temiz ve sade arayüz ile sıkça karşılaşabiliyoruz. Bazen bu sade arayüz, dakikalarca eşlik ediyor bize.

Hotmail:

Capture5

Hotmail ise çok hızlı ve stabil bir şekilde inbox’a ulaşmanızı sağlıyor. Sağlamış olduğu mükemmel web arabirimi sayesinde maillerinizi istediğiniz şekilde yönetebiliyoruz. Hotmail’in ise en önemli özelliği, asla Gmail gibi down olmaması. Böylece maillerinize ulaşmada sıkıntı yaşamıyor, mutlu bir şekilde hayatınıza devam ediyorsunuz. Bu yüzden önemli tüm maillerimi Hotmail üzerinde tutmayı tercih ediyorum.Leave a Reply