search
Categories
Sponsors
VirtualMetric Hyper-V Monitoring, Hyper-V Reporting
Archive
Blogroll

Badges
MCSE
Community

Cozumpark Bilisim Portali
Google’ı yok etmenin yolları – Bölüm 1
Posted in Hayattan | 1 Comment | 3,549 views | 04/09/2009 19:36

Bazen şirkette Google’ı nasıl yok edebileceğimiz hakkında konuşuyoruz. Her ne kadar Google’ın 2012 yılında batacağını bilsek de bu tarihi neden daha yakına çekmeyelim ki?

Yöntem 1: Nükleer bomba kullanmak

fig1 Google’ı tamamen yok edebilmenin en hızlı fakat pahalı çözümlerinden bir tanesi nükleer başlık gibi duruyor. Eğer ki Mountain View’a 10 tonluk bir nükleer bomba atabilirsek, Google’ın tamamen yok olabileceği düşüncesindeyin. Yalnız bizi engelleyen durumlardan bir tanesi, nükleer başlık edinme zorluğu. Bildiğiniz gibi dünyada en zor edinilen şeylerden bir tanesi kendisi. Dünyanın hiç bir yerinde taşınması ya da bulundurulması yasal değil. Hollanda da bile nükleer başlık taşımanıza izin vermiyorlar. Biz üretelim desek, ciddi para gereken bir çalışma. Kaldı ki nükleer başlık yapma bilgi ve becerisine de sahip değiliz.

İlginçtir, Ebay ya da Amazon’da her şey bulunabiliyorken, henüz Nükleer başlık ilanına rastlayamadım. Ne Ebay ne de Amazon’da, sıfır ya da ikinci el nükleer başlık bulamıyorsunuz. İkinci el nükleer başlık nasıl bir şeydir ya da mantıken böyle bir şey mümkün müdür bilemeyeceğim ama Gittigidiyor’da asgarisiz 1 TL’den açık arttırma ile nükleer başlık satan bir satıcıya rastlamadım henüz.

Bu durumda çözüm olarak geriye İran’dan nükleer başlık satın almak ya da Çin’e bir taklidini ürettirmek kalıyor. Fakat bunlar da işe yarar çözümler değil. İran’dan alınan nükleer başlığın elde patlama olasılığı var. Keza Çin de öyle. Çin’den alınan kolpa ürün, gemi ile bir konteynırda 1 ayda getirilecek. Bir ay boyunca deniz yolculuğu yapan bombanın nemden dolayı bozulması ve hiç patlamaması gibi bir problem mevcut. Hadi diyelim ki nükleer başlığı temin edebildik, peki bu bombayı fırlatabilecek rampayı nerde bulacağız ya da bulduğumuz rampa, Mountain View’a kadar bombayı gönderebilecek mi? Bunlar belirsiz.

Bu sebepler yüzünden nükleer bomba yöntemini es geçiyorum. Belki Google Labs, uranyum zenginleştirme çalışmalarına başlayarak, kendi kendini patlatır. Eğer bu da olmazsa, Google’ı yok edebilmenin daha kolay ve daha ucuz yolları vardır mutlaka, ilerde bunları araştırarak yayınlayacağım.


Comments (1)

ibati

September 21st, 2010
04:34:26

hehe :) gülmekten kotum, neden google ı yok etmek için yeni bir fikir sunuyorum,

eğer monitorden insan gözüne bulaşabilecek bir virus yapabilirsek (bir filmden çalma) bu virusleri sadece google ip lerine yollayarak google çalışanlarını yok edebiliriz…

füze başlığını araştırırken neler okudum yavv, saolasınLeave a Reply