search
Categories
Sponsors
VirtualMetric Hyper-V Monitoring, Hyper-V Reporting
Archive
Blogroll

Badges
MCSE
Community

Cozumpark Bilisim Portali
DorukCloud hizmet vermeye başladı!
Posted in Hayattan | 1 Comment | 4,976 views | 18/03/2011 12:58

“Türkiye’de internet erişim hizmetlerini veren ilk firma olan DorukNet, Microsoft’un güçlü desteğini de yanına alarak Türkiye’de bir ilke daha imza atıyor. DorukNet yaklaşık sekiz ay süren çalışma ve toplam bir buçuk milyon dolarlık yatırım sonucunda Türkiye’de Microsoft Hyper-V platformu üzerinde bulut bilişim (cloud) hizmetini veren ilk hosting firması oldu.” DorukNet

DorukCloud, kullanılan fiziksel alan ve enerjinin azaltılabilmesi için optimize edilmiş modüler tasarıma sahip ve kullanılan her bir donanımsal bileşenin yedekli olduğu HP Blade mimarisini tercih etmektedir.

Sanallaştırma olarak Microsoft Hyper-V mimarisini kullanılmaktadır. Tüm sanal sunucular NTFS dosya sisteminden farklı olarak CSV (Cluster Shared Volumes) dosya sistemi üzerinde çalıştırılarak, Microsoft Clustering’in sunduğu avantajlarla yüksek erişilebilirlik elde edilmektedir.

Sanal makineler, üzerinde bulundukları fiziksel makinelerin kullanılabilir bellek ve işlemci limitlerine ulaşıldığında, Live Migration teknolojisi sayesinde, hiç bir erişim kesintisi yaşamadan, en uygun durumdaki başka bir fiziksel sunucuya aktarılması sağlanır. Bu aktarma işlemi, System Center Operations Manager kontrolünde, System Center Virtual Machine Manager’ın Intelligent Placement özelliği ile yapılmaktadır.

DorukCloud’un web sitesine ulaşmak ve ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Site üzerinden satışlar şuan itibariyle aktif durumdadır.


Comments (1)

cagdas

May 24th, 2011
21:17:30

Çok şık olmuş video :) Objektife de bak ama arada yav :)Leave a Reply